چگونه می توانیم یک خودپرداز بخریم؟

چگونه می توانید یک خودپرداز بخرید

چند سالی است که ایران نیز مانند کشورهای دیگر دستگاه های بانکی را وارد کشور کرده تا کمک حالی باشد برای بانکها . خودپردازها اوایل فقط بین بانکها مرسوم بوده، اما پس از مدتی بانک کوثر بین اشخاص حقیقی سوئیچ را توزیع کرد. و از این رو افراد حقیقی هم می توانند خودپرداز داشته باشند. ما در این مقاله به شما اموزش میدهیم که چگونه می توانیم یک خودپرداز بخریم؟ خریدعابر یک امر پر هیجان برای یک نفر است

چه افرادی می توانند خودپرداز داشته باشند؟
همه افراد می توانند خودپرداز داشته باشند . برای خرید خودپرداز  اول از همه نیاز به سواد حتی در حد ابتدایی است و اعصاب قوی . باید فکر کنید دارید یک ماشین خریداری میکنید. همان گونه که به ماشین خود رسیدگی می کنید، به این دستگاه هم باید رسید.

مراحل خرید خودپرداز

اولین مرحله بایستی یک سری اطلاعات از سوئیچ ها ، بانکها، مکان های نصب، و شرکتهایی که این دستگاه ها را توذیع می کنند، کسب کنید.
این اطلاعات در سایت ها، بین پذیرنده ها که قبلا دستگاه خریداری کردند . از دیوار و شیپور و کانال های تلگرامی میتوان تهیه نمود.

مرحله دوم مکان دستگاه را شناسایی کنید. یعنی بدانیم منطقه ای که می خواهیم در آن دستگاه را قرار دهیم پر رفت و آمد است یا خیر.

مرحله سوم نزدیک ترین عابر بانک را شناسایی کنیم و دقت کنیم تراکنش هایی که انجام میشود ، زیاد است یا کم  . خوب به مراجعه کنندگان دقت کنیم و تحلیل کنیم که آیا به صرفه است یا خیر.

چه دستگاهی را انتخاب کنید؟

ساده ترین و رایج ترین دستگاه ncr است که فوق العاده یادگیری اش  از بقیه دستگاهها راحت تر و البته پر خطا تر از همه است . اما رو به فرسایش است. 

3
ncr دستگاهی با قابلیت ساده و یادگیری آن بسیار راحت

دوم وینکور دستگاهی که خطاهای خود اش را به راحتی از بین میبرد . کمتر ارور میدهد ،اما کمی از ان سی ار  ncr قیمت بالاتری دارد . و اکثریت بانکها از این دستگاه استفاده می کنند.

سومین دستگاه هیوسانگ است که شاید به نظر سخت بیاید و گران ولی از قدیم گفتند هر چقدر پول دهید آش میخورید پس نباید گفت خیلی گران است . دلیلش کارایی و نتیجه کاریست که از خود به جا میگذارد.
دیگر دستگاه ها مثل بنکیت و تکنو و راویس هم کارشناس کمتر و یدک های کمتری تو کشور دارندو   هم ساختار های ضعیف تری . با این تفاسیر این دستگاهها را ما به شما پیشنهاد نمی کنیم. 

13
وینکور دو مدل با کام و با یو ای بی

معمولا دستگاهها فول ریفر یعنی تمام تجهیزات ریفرش شده و پاک و تمیزاست.
ریفر ساده که در حد همین کلمه ساده ریفر شده و فقط مشکلاتش رفع شده است و ساده که هیچ کاری نشده فقط ظاهر ماجرا را سرپوش گذاشتند تا فقط فروخته شود .
چطور متوجه شویم  که دستگاهی خوب است یا خیر
سعی کنید همیشه برای خرید دستگاه یک کارشناس با خود داشته باشید و از صحبت ها و مسائل کارشناسی شان استفاده کنید . دستگاه را برای شما یک بار روشن و معایب را ببیند و نظر کارشناسی بدهند.

از کجا دستگاه بخرم بهتره؟

سعی کنید دستگاه را از محل یا استان خود خریداری  کنید . چون هر چقدر راه نزدیک تر پشتیبانی قوی تری تحویل می گیرید. یا حداقل اگر از استان دیگری خریداری کردید حتما یک کارشناس در شهر خود پیدا کنید . کارشناس ایشان را بسنجید ، از مشتری های ایشان  پرس و جو کنید. و بعد اقدام به خرید کنید.

مکان خودپرداز؟

مکان هایی که خودپرداز می بایست در ان نصب شود . باید مکان پر رفت و آمدی باشد . مثل بر خیابان ها . سوپر مارکتها ، فروشگاههای بزرگ ، کارخانه جات، مراکز خرید ، نانوایی ها، و دیگرشغل هایی که برای دیده شدن نیاز به این دستگاه دارند .
به طور مثال اگر در یک خیابان سه سوپر مارکت باشد ، ان سوپر مارکتی فروش بیشتر دارد که دستگاه عابر بانک نصب کردهاست.  دلیل اش را خودتان با چشمانتان دقت کنید .
مسلما افرادی که عجله دارند می گویند:( ما بریم همین جا و خرید کنیم و کاربانکی مان را هم انجام بدیم .)

تجهیزات مهم خودپرداز؟

برای خریدعابر همیشه دقت کنید از تجهیرات غافل نشوید. هر کدام به نوبه خود فوایدی دارد.
به طور مثال یو پی اس برای زمانی که برق رفت  خیلی تاثیر گذار است .
یا پایه هم دستگاه به حد استاندارد برسد ، هم برای جابه جایی راحت تر . اگر دستگاه بدون پایه به زمین چسبیده باشد جک زیر آن نمیرود و اگر زمانی بخواهیم جابه جا کنیم 800 کیلو بار را نمی توان بلند کرد . 
سایه بان مخصوصا در فصل گرما مانع از تابش اشعه خورشید به طور مستقیم به مانیتور میشود.
همین طور ارت الکتریکی
پس سعی کنید تا حدالمکان تجهیزات را تهیه نمایید.

کدوم سویئچ بانک رو انتخاب کنید؟

معمولا بانکهای دولتی سوئیچ بانک خود را بیرون  و به شخص اجاره نمیدهند . اما اگر هم اینکار امکان پذیر بود،  صد در صد این  اطمینان را  میدهم که کارمزد دریافتی شما خیلی پایین تر  نسبت به مابقی سوئیچ های بازار میشود. . ان هم به این دلیل است که ما باید بانکی را انتخاب کنیم تا در جامعه ی اماری کمتر دست مردم باشد .

سود حاصل از خودپرداز؟

سود خودپرداز بستگی به مقدار تراکنش ها و همچنین رفت و امد های پای دستگاه دارد .  

طبق برنامه بانک مرکزی 1.1 از پولی که خروجی صندوق باشد  به پذیرنده و بانکی که سوئیچ میدهد داده خواهد شد.

از این مقدار بستگی به کارگزاری دارد که چه مقدار از آن را به پذیرنده اختصاص دهد .  آیا بیمه  و مالیات تعلق می گیرد ؟ همگی به قرار داد های نوشته شده بستگی دارد.

پول از کجا تهیه کنن؟

پولی که شما درون صندوق می گذارید از بانکها ، پمپ بنزین ها ، فروشگاهها و همچنین مرکز تجاری هایی که پول دارند میتوانید تهیه کنید . 

اینترنت چی بگیرند و چند گیگ؟

 

معمولا این دستگاهها اینترنت زیادی نمیگیرند اما مهم است  که اینترن شان سرعت خوبی داشته باشد و اگر مقدور است  i60  بی سیم مودم عالی به شمار می آید.

بستگی به آنتن دهی سیم کارت های ایرانسل و همراه اول دارد .

نویسنده :  جواد رجبی

 

یاسر رستمی

راه های ارتباطی:

شماره همراه: 09113264719

آدرس کانال :  بازرگانی حامی

پست الکترونیکی:  bazarganihami1400@gmail.com 

دیدگاهتان را بنویسید