طرز تهیه شیر بلال

ذرت سرشار از نشاسته و ویتامین های گوناگون هست که مسلما همه از فواید آن باخبریم تو این مقاله نمیخوام از فوایدش بگم می خوام از طرز تهیه های گوناگونش بگم …می خوام برای اولین بار طرز تهیه شیر بلال رو  باتون به اشتراک بزارم. با ما همراه باشین.

 

شیر بلال

ذرت ها را اول از همه از پوستشان جدا می کنیم . آنها را دور نریزید بلاکه ته قابلمه را با پوستهای بلال بپوشونیم. ذرت ها را به اندازه دلخواه تیکه کنیم و داخل قابلمه بزاریم . یه لیوان شیر  اضافه کنیم و آب هم تا جایی که روی بلال ها رو بگیره در قابلمه بریزیم. تا 45 دقیقه روی گاز با شعله ملایم بزاریم تا خوب مغز پخت بشه. 

 سس شیر بلال

 یه قالب کره 50 گرمی را روی حرارت قرار بدیم تا کاملا آب بشه  . دو قاشقغذا خوری آب لیمو نصف قاشق غذا خوری نمک و نصف قاشق غذا خوری آویشن رو به آن اضافه می کنیم .

بلال ها را از قابلمه بیرون آورده و اگر دوست داشتیم از پنیر ورقه ای گودا و پستو روی اون بزارین و سس آماده شده رو ، روی اون بریزیم … طعم فوق العاده اش رو برای یک بار هم که شده امتحان کنین. 

بلال تنوری

بلال ها رو داخل تستر یا مایکروویو قرار میدیم و بزاریم تا یک ساعت دو طرفش خوب مغز پخت بشه.

بعد با سس اماده شده یا همین سس های اماده صنعتی و آویشن آغشته اش می کنیم و میل می کنیم. 

بلال تنوری با پوستش

روش عالی برای کبابی کردن بلال اینه که از پوست جداش نکنیم و با همان پوست روی آتیش یا حرارت قرار بدیم دونههای بلال بعد از ده دقیقه  بطور شگفت انگیزی پخته شده و میتوان ان را مزه مزه کرد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =