چگونه می توانیم برنج تازه را شناسایی کنیم؟

IMG-20210427-WA0045
برنج تازه از  رنگ سفید و عطر خوبی برخوردار است . 

قبل از هر چیز باید بدانیم اصلن منظور از برنج تازه  چه نوع برنجی است  ؟

برنج یکی از مهم ترین وعده غذایی ما ایرانی ها به حساب می آید . برای بدست آوردن برنج خوب و مرغوب به دنبال بهترین و خوش عطرین ها هستیم .  بعضی از افراد برنج تازه را به دلیل عطر و بوی خوب خریداری می کنند . اما هستند افرادی که به دنبال برنج کهنه و قدیمی هستند . حال باید بدانیم که  چگونه می توانیم برنج تازه را شناسایی کنیم؟

برنج تازه دارای آب و رطوبت اولیه برداشت است و وقتی به انبار برده میشود،  پس از مدتی طولانی آب آن تبخیر شده و خشک میشود.به همین دلیل برنج باید از مدت زمان بخصوصی بگذرد تا در زمان پخت قد بکشد . گاهی برنج کهنه از حمله شته ها در امان نمی مانند . برای پیشگیری به این مقاله مراجعه بفرمایید. چگونه برنج کهنه را بشناسیم؟ برنج کهنه آب آن کاملن خشک شده و در وقت پختن هم حجم و هم قد دار میشود .لذا برای مجالس برنج کهنه بیشتر توصیه می گردد.  انتظاری که از یک پیمانه برنج کهنه میرود این است که،  در زمان پخت به ما سه پیمانه تحویل دهد؛  اما از  برنج تازه نباید همچین انتظاری داشته باشیم. در نتیجه برنج کهنه از ارزش و کیفیت بیشتری برخوردار است.چگونه می توانیم  برنج تازه  را شناسایی کنیم ؟ در زیر به چند روش به شما آموزش میدهیم و به راحتی متوجه خواهید شد.

روش های  تشخیص برنج تازه از برنج کهنه

1: برنج تازه از عطر و بوی زیادی برخوردار است  2:برنج تازه  شفافیت  و درخشندگی خاصی را داراست و رنگش سفید بلوری است. 3: وقتی دانه برنج کهنه را در بین انگشتان حس کنیم ،خشکی آن محسوس  میشود و رطوبت اولیه را ندارد. 4: وقتی برنج کهنه را در دست می گیریم دونه های ریزی حس میکنیم که فقط در  برنج کهنه ها این گلوله های ریز،دیده میشود.  5: برنج کهنه برخلاف برنج نو وقتی به آن  نگاه میکنیم رنگ کدر و تیره ای دارد  و اگر کنار برنج نو بگذاریم کاملا تضاد بیداد میکند. 6:برنج کهنه پخت خیلی خوبی دارد ؛ اما بو و عطر زیادی ندارد.همین باعث میشود که مشتری خود را از دست داده و  مردم  برنج تازه و معطر را انتخاب کنند.

‫5 نظر

  • […] حتما آرد گندم یا آرد شیرینی پزی باشد … از آرد برنج استفاده نشود […]

  • رسول گفت:

    مطلب عالی بود، ممنون از اطلاع رسانی

  • دیدگاهتان را بنویسید